Bota/Rajoni

Rekord i ri i rasteve pozitive me COVID-19 në Shqipëri

Rekord i ri i rasteve pozitive me COVID-19 në Shqipëri
10:56 | 10 Korrik 2020

Shqipëria ka vendosur rekord të ri të rasteve ditore me COVID-19.

Vijon të rritet frikshëm numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri, ku gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një tjetër rekord.

Ministria e Shëndetësisë raporton se kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 90 persona.

Gjithashtu, në Spitalin Infektiv kanë ndërruar jetë edhe dy pacientë të infektuar.

“Situata në Infektiv paraqitet serioze”, tha MSH.

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera