Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rekord i rasteve me koronavirus në Suedi

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Shteti që në pranverë e kishte tërhequr vëmendjen e tërë botës me masat e lehta kundër pandemisë, Suedia, ka regjistruar shifër rekorde të infeksioneve të premten.

  Gjatë 24 orëve të kaluara, në Suedi u regjistruan 7.240 raste, që është shifra më e lartë që nga fillimi i pandemisë, shkruan The Guardian.

  Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe 66 viktima dhe numri i përgjithshëm i të vdekurve shkoi në 6.406.

  Shkalla e vdekshmërisë nga pandemia në Suedi për numër të banorëve është disa herë më e lartë se shifrat e regjistruara në vendet fqinje të Skandinavisë.

  Ndryshe nga shtetet tjera, Suedia në pranverë kishte qasje tjetër ndaj pandemisë, duke mos i mbyllur bizneset dhe duke mos vendosur orë policore./FrontOnline/

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar kundërshtarin e tij kryesor politik në zgjedhjet e ardhshme, Kemal Kilicdaroglu, për takimin me opozitën...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një urdhër-arresti është lëshuar kundër Vladimir Putin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), që do të thotë se presidenti rus do të arrestohet...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një shkollë të mesme të qytetit të Rovigos në Itali, ku për pasojë dy nxënës...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti sërish e ka lëshuar sallën e Kuvendit. Sigurisht dalja e tij nuk u pritë mirë nga opozita, por kreu...
  Vip23 Mars 2023
  Prezantuesja e njohur shqiptare, Bora Zemani është një prej figurave më të dashura në ekran. Ajo krahas një karriere të suksesshme në...
  Lajme23 Mars 2023
  Projekti për instalimin e matësve të nxehtësisë, valvulave termostatike dhe termokokave do të vazhdojë nga e hëna më 27 mars. Sipas njoftimit...
  Vip23 Mars 2023
  Fituesi i Big Brother në Kanada, Kevin Jacobs, ditë më parë një mbështetje për Luiz Ejllin në “Big Brother VIP Albania”. Kjo pasi...
  Vip23 Mars 2023
  Sot ka filluar muaji i shenjtë i Ramazanit. Urime të shumta lidhur me agjërim sa më të lehtë. Një veprim surprizues e...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një telefonatë nga Derek Chollet, këshilltari special i sekretatit amerikan Antony Blinken. Siç ka shkruar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.