Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rekord ditor në Serbi: Rreth 5000 të infektuar me coronavirus dhe 24 të vdekur

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në 24 orët e fundit, 4,994 raste të reja me coronavirus janë regjistruar në Serbi.

  Autoritet shëndetësore serbe kanë raportuar se 24 pacientë kanë ndërruar jetë.

  Aktualisht ka 179 pacientë po trajtohen me aparatet për frymëmarrje, raporton b92.

  Që nga rasti i parë në Serbi, i cili u regjistrua më 6 mars, një total prej 92,375 rastesh janë regjistruar dhe 1,054 njerëz kanë vdekur si rezultat i COVID-19.

  Ndryshe, ekipet e ambulancës së Beogradit kishin dyfishin e ngarkesës së punës natën e kaluar për shkak të numrit në rritje të njerëzve të infektuar me coronavirus.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.