×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Regjistrohen edhe katër viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Gjatë 24 orëve të fundit nga 1363 testime të realizuara në Maqedoninë e Veriut, 118 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

  Sipas qyteteve rastet janë regjistruar në:

  -Shkup 55
  -Kumanovë 9
  -Dibër 1
  -Shtip 1
  -Prilep 4
  -Tetovë 20
  -Strugë 2
  -Veles 2
  -Manastir 1
  -Ohër 9
  -Gostivar 4
  -Gevgjeli 1
  -Strumicë 2
  -Shën Nikollë 1
  -Kërçovë 1
  -Resnje 5

  Brenda 24 orëve janë regjistruar 74 pacientë të shëruar. Në Shkup janë regjistruar 37 të shëruar, në Shtip 3, Prilep 5, Tetovë 24, Veles 1, Gostivar 4.

  Sipas statistikave të fundit, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 pacientë me koronavirus, të gjithë nga Shkupi. Viktimat janë mes moshës 58 dhe 73 vjeçe.

  Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostifikuar me Covid-19 në vendin tonë shkon në 5311, prej të cilëve 2048 janë shëruar kurse 251 pacientë kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19 në disa raste të shoqëruara me sëmundje tjera. Për momentin në Maqedoninë e Veriut ka 3012 raste aktive me koronavirus.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se vendimi i tij për t’u tërhequr nga gara për rizgjedhje, ka qenë “gjëja...
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Bota/Rajoni22 Korrik 2024
  Shumë sondazhe në javët e fundit treguan se Kamala Harris performoi pak më mirë se Presidenti Biden në një garë hipotetike mes...
  Të tjera
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Ekonomi23 Korrik 2024
  Dyshekët e prodhuar në Kosovë janë produkti kryesor që  eksportohet nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) së paku gjatë...
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.