×
 • Sport
 • Sport

  Real Madridi rivalizon Barcelonën për transferimin e Nico Williams

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Nico Williams është bërë një nga emrat më të lakuar nga top klubet evropiane.

  Sulmuesi i talentuar spanjoll është futur në vitin e tij të fundit të kontratës me Athletic Bilbaon dhe ka vendosur të largohet nga ky klub.

  Barcelona, Liverpool, Newcastle United, Chelsea e Aston Villa kanë shprehur interesim për transferimin e sulmuesit këmbëshpejtë.

  Por së fundmi në garë është futur edhe gjiganti spanjoll Real Madrid që gjithashtu po tenton transferimin e Williamsit.

  Sipas asaj që ka njoftuar gazetari spanjoll Eduardo Inda në kampin madrilen po diskutohet nënshkrimi me Nico Williams qysh në afatin kalimtar dimërorë.

  21-vjeçari ka një klauzolë largimi nga Athletic Bilbao për 50 milionë euro, por pasi nuk po e vazhdon kontratën klubi bask mund të pranoj largimin e tij edhe për 25 milionë euro.

  Gjithsesi për lojtarin interesim ka shprehur së fundmi edhe Borussia Dortmund dhe në afatin kalimtar të janarit pritet të jetë një garë e ashpër për t’i siguruar shërbimet e sulmuesit spanjoll. /Telegrafi/

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Sport02 Dhjetor 2023
  Bayern Munich ka njoftuar shtyrjen e ndeshjes së sotme (e shtunë) ndaj Union Berlin për shkak të kushteve të rënduara atmosferike. Bavarezët...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani. Përveç Gjermanisë nikoqire,...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Sot do të luhen dy ndeshjet e para të javës së 11-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Kjo javë hapet me...
  Të tjera
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Ukraina së shpejti do të rihapë aeroportin ndërkombëtar të Kievit. Lajmi u bë me dije nga shefi i shtabit, të presidentit Volodymir...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani. Përveç Gjermanisë nikoqire,...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Mbrëmja e premte solli befasi të shumta në skenën e “Dancing With the Stars Albania”. Bukuroshja e dashur nga Kosova, Juliana Nura,...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka kujtuar ish-presidentin historik Ibrahim Rugova, me rastin e ditëlindjes së tij. “Sot e kujtojmë ditëlindjen...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Njëjtë si Selatin Kaçaniku, mendon edhe ekonomisti Imer Raci. Ai në një prononcim thotë se parat false destabilizojnë tregun e dëmtojnë ekonominë....
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Vullkani Etna, më aktivi në Europë ka shpërthyer sërish. Në videot e publikuara në rrjete sociale, duken pamjet spektatolare të rrjedhjes së...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.