[wp-story]

Sport

Real Madridi e shkel Cadizin për të marrë lidershipin në La Liga

Real Madridi e shkel Cadizin për të marrë lidershipin në La Liga
00:14 | 22 Prill 2021

“Mbretërit” çështjen e fituesit e mbyllën në fraksionin e parë të lojës, kur shënuan tri herë për rezultatin përfundimtar 0:3.

Karim Benzema ishte i pari që i siguroi Real Madridit epërsinë e parë, kurse i njëjti asistoi tre minuta më vonë për Odriozolan që ngriti avantazhin.

Karim Benzema tregoi në minutën e 40-të se është në natën e tij duke shënuar golin e tretë për Los Blancos.

Real Madridi me këto tri pikë merr lidershipin e kampionatit me 70 pikë, aq sa ka Atletico në vendin e dytë me një ndeshje më pak.

Cadizi pozicionohet në vendin e 13-të me 36 pikë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera