×
 • Sport
 • Sport

  Real Madridi cakton buxhetin për transferimet e kësaj vere

  FrontOnline
  10 Korrik 2024

  Real Madrid ka vendosur një buxhet transferimi prej 97.5 milionë dollarë këtë verë, sipas SPORT.

  Presidenti Florentino Perez ka arritur tashmë të realizojë goditjen kryesore, duke e transferuar më në fund Kylian Mbappen në një transferim të lirë nga Paris Saint-Germain pas të paktën dy përpjekjeve të njohura, të dështuara në 2017 dhe 2022, ndërsa këtë verë u bashkohet edhe Endrick.

  Siç qëndrojnë gjërat, këto janë dy blerjet e vetme të bëra për të forcuar skuadrën fituese të trefishtë të Carlo Ancelottit, por kjo nuk do të thotë se gjiganti i La Ligës nuk ka objektiva të tjera.
  https://rumble.com/v56cabo-leny-yoro-dfensive-skills.html

  Që nga fillimi i vitit 2024, dihet mirë se Madridi do të dëshiron të rrëmbej edhe qendërmbrojtësin e Lille, Leny Yoro dhe mbrojtësin e majtë të Bayernit, Alphonso Davies.

  Sa për rikujtim, të dy lojtarët, të cilët kanë refuzuar ofertat e rinovimit, janë në situata identike me punëdhënësit e tyre aktual, duke qenë se ata kanë kontrata të cilat skadojnë më 30 qershor 2025.

  Kjo do të thotë që afati i transferimeve verore në vazhdim është realisht e fundit që këto dy klube duhet të fitojnë para nga lojtarët e tyre të kërkuar dhe ky faktor mund t’i shtyjë ata të pranojnë një tarifë të vogla nga Madridi kur shkojnë në tryezën e negociatave.

  Me këtë në mendje, SPORT raporton se Madridi ka vendosur një buxhet prej “70-80 milionë euro” plus 11-21 milionë dollarë të tjerë në bonuse.

  Nëse Lille dhe Bayern Munich nuk duan të arkëtojnë oferta që bien brenda këtij kufiri, Madridi do të presë të nënshkruajë Yoron dhe Davies falas në vitin 2025, që është koha kur pret gjithashtu të transferojë talentin e mrekullueshëm të Bayer Leverkuseni, Florian Wirtz sipas SPORT. /Telegrafi/

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Sport13 Korrik 2024
  Ylli botëror Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen pas angazhimeve në Euro 2024. Ai ka postuar disa video dhe foto në...
  Sport12 Korrik 2024
  Anglia, rivalja e Spanjës në finalen e Euro 2024, po qëndron sipas shumëkujt në kampin bazë më të mirë në këtë Kampionat...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, u takua me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer javën e kaluar në samitin e NATO-s në Uashington,...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara thanë se Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me qëllim që të krijojë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se në margjinat e Samitit të NATO-s është takuar me Sekretarin e ri të Jashtëm...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e të dyshuarve për plagosjen e mbrëmshme në Pejë. Të dyshuar janë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2337 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Informacionet e pakta lidhur me sekuestrimin e pronave të kryekriminelit serb, Milan Radoiçiq në veri të vendit, po konsiderohet rrezik për ndonjë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.