[wp-story]

Sport

Real Madrid udhëton për fitore në Elche, formacionet zyrtare

Real Madrid udhëton për fitore në Elche, formacionet zyrtare
21:04 | 30 Dhjetor 2020

Real Madridi ka udhëtuar sonte në Elche për të zhvilluar ndeshjen në kuadër të xhiros së 15 të La Ligës

Pas 15 xhirove, Los Blancos është në vendin e dytë me 32 pikë, tri pikë më pak se Atletico që është në vendin e parë dhe është duke fituar në pjesën e parë kundër Getafes.

Për këtë ndeshje Zidane ka startuar me treshen Benzema, Lucas Vazquez dhe Asensio që do t’i prinë sulmit.

Eden Hazard nuk ka startuar në këtë ndeshje por është në bankinë dhe mund të inkuadrohet në ndërkohë në të.

Ndeshja do të zhvillohet në orën 21:30.

Formacionet zyrtare:

REAL MADRID

ELCHE

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera