Sport

Reagimi i Irlandës së Veriut pas fitores ndaj Kosovës në Belfast

Reagimi i Irlandës së Veriut pas fitores ndaj Kosovës në Belfast
20:09 | 24 Shtator 2022

Përfaqësuesja e Kosovës i ka nisur me humbje ndeshjet e muajit shtator, raporton FrontOnline.

“Dardanët” ishin sonte mysafirë të Irlandës së Veriut në kuadër të Ligës së Kombeve, grupi 2, Liga C.

Ndeshja e zhvilluar në “Wisdor Park” u mbyll baras 2:1 në favor të vendasve.

Pas fitores ndaj Kosovës, Irlanda e Veriut u shpreh tejet e lumtur në rrjetet sociale.

“Mbyllet gjithçka. Dhe e kemi fitoren e parë në Ligën e Kombeve”, shkruan Irlanda e Veriut në “Facebook”.

Ndeshjen e radhës, Kosova e luan në shtëpi ndaj Qipros./FrontOnline/

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera