Sport

Rasti si i Eriksenit: Gjyqtari kosovar ia shpëton jetën një futbollisti në futboll të vogël

Rasti si i Eriksenit: Gjyqtari kosovar ia shpëton jetën një futbollisti në futboll të vogël
22:28 | 21 Korrik 2021

Një rast i njëjtë si ai i Christian Eriksenit në Evropian ka ndodhur në Lipjan, në Ligën Total të futbollit të vogël.

Gjyqtari, Alban Zejnullahu arriti të shpëtoj jetën e një futbollisti që kishte rënë pandjenja.

Liga Total ka lajmëruar që gjendja e futbollistit është e mirë dhe jashtë rrezikut për jetë. Ai ka marr tretmanin mjekësor dhe gjendja shëndetësore i është kthyer në normalitet.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera