Lajme

Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

Rastet e reja me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna
15:32 | 09 Maj 2021

5 viktima, 291 të shëruar dhe 97 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.Këtë e ka konfirmuar para pak çastesh IKSHPK-ja përmes një komunikate.

Komuna me më së shumti raste të regjistruara përgjatë kësaj kohe, ashtu si zakonisht, është Prishtina me 30 raste, e pasuar nga Ferizaji e Podujeva që kanë shënuar numër identik të të infektuarve, gjithsej nëntë.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 30 raste, Ferizaj 9 raste, Podujevë 9 raste, Pejë 7 raste, Deçan 6 raste, Gjakovë 6 raste, Istog 6 raste, Drenas 5 raste, Fushë-Kosovë 4 raste, Gjilan 3 raste, Prizren 3 raste, Lipjan 2 raste, Mitrovicë 2 raste, Obiliq 2 raste dhe me nga një rast komunat: Kamenicë, Rahovec dhe Viti.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera