[wp-story]

Lajme

Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga të gjitha strukturat e AAK-së

Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga të gjitha strukturat e AAK-së
21:40 | 22 Shkurt 2021

I zhgënjyer me performancën e AAK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit është edhe Rasim Selmanaj. Si pasojë, ai ka dhënë dorëheqje nga të gjitha strukturat e kësaj partie. Lajmin e ka konfirmuar për Indeksonline vet Selmanaj.

“Po është e vërtetë se jam dorëhequr nga të gjitha strukturat e AAk-se. Tash jam vetëm anëtar. Dorëheqja ime vjen si pasojë e rezultat të dobët në zgjedhjet e përgjithshme të AAK-së”, ka deklaruar ai.

E Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) u radhitë në vendin e katërt me 7.57 për qind.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera