×
 • Sport
 • Sport

  Rashica ‘dridh’ Stambollin, feston titullin me këngën “Oj Kosovë, oj nana ime” 

  FrontOnline
  04 Qershor 2023

  Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, është shpallur kampion me Galatasarayin në Turqi.

  E sot, ylli kosovar kur u ngjit në fushë, pas tij jehonte kënga shqip “Oj Kosovë, oj nana ime”, midis Stambollit.

  Me flamurin e Shqipërisë dhe Kosovës, Rashica festoi titullin kampion, duke qenë i shoqëruar edhe nga dy djemtë e tij.

  Ndryshe, e ardhmja e tij është e pasigurtë pasi i përfundon huazimi me klubin turk në fund të sezonit dhe nuk dihet nëse Galatasary do e blejë.

  Përndryshe, ai do të kthehet te skuadra e Norwich Cityt, që ka kartonin e tij.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Lajme01 Tetor 2023
  ”Gjaku më i ri i Kombit më të vjetër” Ky është mesazhi që tifozëria e klubit futbollistik Gostivari, kanë ndarë për të...
  Sport01 Tetor 2023
  Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme në kuadër të javës së tetë në Superligën e Kosovës në futboll. Drita fitoi me rezultat...
  Sport01 Tetor 2023
  Drita dhe Gjilani do të përballen në kuadër të xhiros së tetë në Albi Mall Superligën e Kosovës. Ky është derbi i...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Ish-përfaqësuesi special i SHBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Frank Wisner, ka thënë se Serbia duhet të dorëzojë përgjegjësit për sulmet në veri të...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), e mori përgjegjësinë për sulmin vetëvrasës në Ankara. PKK është e shpallur si e jashtëligjshme nga...
  Lajme01 Tetor 2023
  Deputetja më e zëshme britanike në raport me Kosovën, Alicia Kearns, ka bërë të ditur se i gjithë Batalioni i Parë i...
  Vip01 Tetor 2023
  E ftuar në “Më Lër të Flas”, Fifi sqaroi deklaratën e saj për pronarët e club-eve. Këngëtarja në një postim gjatë sezonit të verës,...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Qindra mijëra njerëz thuhet se kanë marrë pjesë në një tubim të opozitës në Varshavë të dielën, dy javë përpara zgjedhjeve që...
  Lajme01 Tetor 2023
  Papa Françesku bëri thirrje të dielën për bisedime mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, për ta kthyer paqen në Nagorno-Karabak, duke shtuar se ky...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.