×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Ramadani: Më vjen keq por kemi dështuar në respektimin e masave, ato mund të kthehen

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Drejtori i Institutit Kombëtarë të Shëndetësisë Publike (IKSHPK), Naser Ramadani në konferencë për media, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, ku u shpalos manuali për parandalimin e COVID-19 u shpreh i dëshpëruar me mosrespektimin e masave nga qytetarët, raporton Front Online.

  “Kemi dështuar në respektimin e masave, shumë lehtë mund të kthehen masat siç ishin në fillim”, ka thënë Ramadani.

  Profesori Naser Ramadani tha se në parandalimin e COVID-19 duhet të angazhohen edhe aktivistët politik, raporton Front Online.

  “Aktivistët politik duhet të angazhohen në parandalimin e përhapjes së virusit. Ata dijnë se si duhet. Nuk është koha për politikë”, theksoi ai.

  Ramadani gjithashtu tha se pjesëtaret Policorë do të angazhohen 24 orë që të respektohen masat, deri në fillimin e uljes së numrit të infektuarve. /Front Online

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/264540351468152/?v=264540351468152&notif_id=1592209597374282&notif_t=live_video_explicit

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.