Lajme

Ramadani kritikon Komisionin për Shëndetësi: Ky vend nuk i plotëson kushtet për mbajtjen e mbledhjes

Ramadani kritikon Komisionin për Shëndetësi: Ky vend nuk i plotëson kushtet për mbajtjen e mbledhjes
10:59 | 19 Qershor 2020

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani ka kritikuar Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale për mos respektim të masave.

Në këtë mbledhje të Komisionit ku po raporton ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, Ramadani dhe se ky vend nuk i plotëson kushtet për mbajtjen e kësaj mbledhje.

“E kam një vërejtje, ky vend nuk i plotëson kushtet mu mbajt mbledhja, ka njerëz pa maska. As distanca nuk është në rregull”, tha Ramadani.

Se distanca nuk është në rregull u pajtua edhe deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i cili i tha Ramadanit se “keni të drejtë”.

Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

Të tjera