×
 • Lajme
 • Lajme

  Ramabaja e quan të “manipuluar” Sindikatën e Arsimit, thotë se politizojnë çdo gjë

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Analisti Sadri Ramabaja ka thënë se modeli i mësuesve të Kosovës është shumë i ulët.

  Duke komentuar një poezi të recituar nga një nxënëse në komunën e Malishevës, Ramabaja tha se kjo është për shkak se një mësues i letërsisë e lejoi këtë. Ai po ashtu tha se Sindikata e Arsimit është e manipuluar dhe politizon cdo çështje.

  Ramabaja ka quajtur Qëndron Kastratin si njërin prej djemve më të mirë që ka udhëhequr me një komunë në nivel të Republikës.

  “Djalë prej më të mirëve që ka udhëhequr një komunë në nivel të Republikës. Ky iracionalitet politik ndikon tek aktivistët dhe edhe tek qytetarët dhe manipulohet edhe me fëmijë me poezi të tilla makabre që është e vërteta. Sepse ky është niveli i shkollës në Kosovë. Po të kishte mësues të letërsisë nuk do të lejohej të lexonte kjo poezi. Këtë nivel të mësuesve e njoh mirë. Kisha mundësinë që të trajnoja disa prej tyre në Zvicër para 10 viteve dhe më të mirë ishin mjekët në gjuhë shqipe se sa mësuesit e gjuhës shqipe. Ky ishte absurdi. Një inspektorat i mirëfillte duhej ta kalonte në ritestim menjëherë një arsimtar që bëri atë shkrim. Prandaj edhe Sindikata e manipuluar Arsimit në Kosovë e keni vënë re se politizon cdo gjë. Nuk i nënshtrohemi testimit e kështu me radhë”, tha ai në emisionin Pressing në T7.

  Ramabaja tutje tha se edhe garimi me siglën e PSD-së e dëmtoi Kastratin pasi po të kandidonte si i pavarur do të kishte më shumë mundësi të fitonte

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Ragmi Mustafi nga Partia për Veprim Demokratik, njëherësh këshilltar i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, ka folur për Front Online lidhur me zgjedhjet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka thënë se arratisjet nga burgjet ka pasur edhe në të kaluarën dhe se mund të ketë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues i Kosovës (ShKK), Ismail Dibrani, ka thënë se dy të arratisurit nga burgu, Faton Hajrizi dhe...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Vala ekstreme e nxehtësisë ka bërë që temperaturat në pjesë të Evropës qendrore dhe jugore të arrijnë deri në 40 gradë celsius...
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.