×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rama: Vaksina antiCovid do jetë falas

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Qeveria është duke detajuar një paketë të re ndihme për personat në nevojë për të lehtësuar përballjen e tyre me Covid-19. Ndërkohë kryeministri premtoi se kur të jetë gati vaksina antiCovid do të jepet falas.

  Qëndrimet  e presidentit Meta dhe opozitës për situatën që po kalon Shqipëria me Covid-19, kryeministri i cilësoi si një qëllim ogurzi për të ngjallur panik.

  Në një kohë kur kryedemokrati Basha po zhvillonte një takim me të shëruarit nga Covid-19, Edi Rama bëri këtë koment.

  “Basha është një njeri që fle gjumë në këmbë. Ju mendoni se kur del në konferenca për shtyp po flisni me një njeri normal, por ai është në gjumë”.

  Top Channel e pyeti ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nëse ka kontrolle ndaj kompanive që shpërndajnë bombola oksigjeni dhe kriteret që duhen ndjekur për marrjen e oksigjenit në shtëpi.

  “Oksigjeni në asnjë mënyrë nuk duhet të përdoret pa rekomandimin e mjekut dhe vendosja në shtëpi duhet të vendoset nga mjekët”.

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një turist slloven ka humbur jetën tragjikisht në Shkodër. Policia thotë se 65-vjeçari dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga kalaja e Rozafës,...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin gjerman të Ushqimit dhe Bujqësisë, Cem Ozdemir. Atë e ka njoftuar për...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiqi i cili ishte organizatori i sulmit në Banjskë të Zveçanit dje u arrestuar nga shtetit serb....
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-këshilltari i Thaçit, Bekim Çollaku, tha se informaat që i posedon kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, nuk i posedojnë liderët e Kosovës....
  Sport04 Tetor 2023
  Zyrtari i VAR-it, Darren England, nuk do të ndajë drejtësinë në asnjë ndeshje të Liverpoolit për pjesën tjetër të sezonit pas përfshirjes...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se Kosova nuk duhet të prodhojë raport të njëanshëm lidhur me agresionin në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kosova dhe Gjermania do të intensifikojnë bashkëpunimin në fushën e bujqësisë përmes projekteve konkrete bujqësore në mes të dyja shteteve. Kjo është...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.