×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rama uron Krishtlindjen: Zoti bekoftë gjithë shqiptarët

  FrontOnline
  25 Dhjetor 2020

  Një urim të veçantë zgjodhi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama për festën e Krishtlindjes.

  Ai publikoi një fotografi duke i dhuruar çelësat e shtëpisë një familje,shtëpia e së cilës u dëmtua nga tërmeti.

  “Mirëmëngjes dhe Zoti bekoftë gjithë shqiptarët”, – uron Rama.

  Në të 11 bashkitë e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, dita-ditës banorët po kthehen në shtëpitë e tyre të rindërtuara, për të kaluar festat e fundivitit në shtëpitë e reja, shkruan Atsh.

  Shtëpitë e rindërtuara janë më të bukura, më të forta e më të mëdha se ato që banorët humbën nga tërmeti.

  FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut po teston dronët nënujorë dhe inteligjencën artificiale për përdorim të mundshëm gjatë operacioneve detare, sipas...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një autobus shkolle është përmbysur në Jeruzalem, si pasojë e të cilit janë plagosur dhjetëra nxënës. 33 fëmijë të moshës 8-12 vjeç...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se nuk guxohet të eksperimentohet më shtetin, duke shtuar se kreu i Qeverisë, Albin Kurti gaboi...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti, tha se pas sulmit terrorist në veri është dëshmuar se Serbia është e përkushtuar që të shkatërrojë ura të...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Vip28 Shtator 2023
  E ftuar sot në emisionin “Pardon My French” ka qenë Olta Gixhari. Duke qenë se spikati gjatë qëndrimit të saj në “Big...
  Lajme28 Shtator 2023
  Në mungesë të të akuzuarit Shukri Buja, ka dështuar të mbahet seanca e rigjykimit të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në...
  Lajme28 Shtator 2023
  Shënimi i Ditës Kombëtare të Boshnjakëve, aktivitet ky i mbajtur në Qeverinë e Kosovës, ka nisur me një minutë heshtje për policin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.