Bota/Rajoni

Rama: Nga nesër deri të hënën, të gjithë në shtëpi

Rama: Nga nesër deri të hënën, të gjithë në shtëpi
11:44 | 03 Prill 2020

Njëlloj si javën e shkuar në Shqiopëri do të zbatohen të njëjtat masa kufizuese gjatë fundjavës.

Duke filluar nga ora 13:00 e ditës së shtunës deri të hënën, e gjithë Shqipëria do të jetë në shtetrrethim.

Nga nesër, e shtunë 13:00, deri të hënën 05:00, njësoj si fundjavën e shkuar, të gjithë në shtëpi”, shkruan Kryeministri Edi Rama.

Deri tani në Shqipërii kanë humbur jetën 16 persona dhe rezultojnë të infektuar të paktën 277 persona me koronavirusin COVID-19.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera