[wp-story]

Bota/Rajoni

Rama: Ndalohen grumbullimet, edhe ato politike, do ndërhyjë policia

Rama: Ndalohen grumbullimet, edhe ato politike, do ndërhyjë policia
23:28 | 16 Qershor 2020

Numri rekord shënuar sot me të prekurit pozitiv nga Covid 19 detyroi Kryeministrin Edi Rama të përcjellë një mesazh nga ku tha se nuk vazhdohet dot më me pa-përgjegjshmëri që vret.

Një mbyllje tjetër do të ishte dërrmuese për Shqipërinë, për çdo familje dhe burimet e energjisë së rimëkëmbjen theksoi kryeministri i cili anoncoi 3 masa që i përgjigjen situatës me covid19, raporton TCh.

Tolerancë zero premtoi kryeministri për ato biznese që nuk zbatojnë protokollet anti kovid.

Kryeministri kërkoi kujdes në mënyrën se si lëvizin qytetarët.

Kryeministri edhe njëherë tjetër përsëriti se Ekonomia bie dhe ngrihet, të vdekurit nuk ringjallen.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera