×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rama: Ndalohen grumbullimet, edhe ato politike, do ndërhyjë policia

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Numri rekord shënuar sot me të prekurit pozitiv nga Covid 19 detyroi Kryeministrin Edi Rama të përcjellë një mesazh nga ku tha se nuk vazhdohet dot më me pa-përgjegjshmëri që vret.

  Një mbyllje tjetër do të ishte dërrmuese për Shqipërinë, për çdo familje dhe burimet e energjisë së rimëkëmbjen theksoi kryeministri i cili anoncoi 3 masa që i përgjigjen situatës me covid19, raporton TCh.

  Tolerancë zero premtoi kryeministri për ato biznese që nuk zbatojnë protokollet anti kovid.

  Kryeministri kërkoi kujdes në mënyrën se si lëvizin qytetarët.

  Kryeministri edhe njëherë tjetër përsëriti se Ekonomia bie dhe ngrihet, të vdekurit nuk ringjallen.

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  “Sanksionet e reja kundër Rusisë nuk janë të nevojshme, sepse ato i shkaktojnë më shumë dëm Evropës sesa Rusisë”. Kështu u shpreh...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Tetë trupa të pajetë janë gjetur në ditët e fundit në Parkun Kombëtar El Veladero në Meksikë. Njoftimi u dha dje në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Në Zvicër, mesatarisht 32,000 njerëz në vit duhet të trajtohen në spital për shkak të efekteve anësore të padëshiruara, dhe 2.2 për...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo shënoi një ‘gol fantazmë’ të çmendur për të kaluar Al Nassr në epërsi ndaj Al Ahli në ndeshjen...
  Ekonomi23 Shtator 2023
  Më 22 shtator, Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se ka hapur thirrjen publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje për shtëpi...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Në Zvicër, mesatarisht 32,000 njerëz në vit duhet të trajtohen në spital për shkak të efekteve anësore të padëshiruara, dhe 2.2 për...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një 17-vjeçar ka vrarë shokun e tij të ngushtë, për arsye se ky i fundit nuk fshiu një postim në rrjetet sociale....
  Sport23 Shtator 2023
  Julian Nagelsmann është zyrtarizuar si trajner i ri i Kombëtares së Gjermanisë pas shkarkimit të Hansi-Flick. Trajneri i ri gjerman ka marrë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se Kryeministri Albin Kurti po mendon që duke i refuzuar e kritikuar ndërkombëtarët, do...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.