Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rama: Kujdes, përdorni goma dimërore dhe respektoni rregullat

  FrontOnline
  1 muaj më parë

  Shqipëria është përfshirë nga moti i keq me reshje dëbore dhe temperatura shumë të ulëta që kanë shkaktuar edhe ngrica.

  Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Facebook dhe ka kërkuar që të bëhet kujdes dhe të merren masat e nevojshme për të parandaluar problemet.

  “Kujdes! Përdorni goma dimri në zonat ku ka borë dhe ngrica, respektoni sigurinë rrugore dhe ulni shpejtësinë”, shkruan Rama.

  Krahas kësaj, ai ka postuar edhe një foto ku në disa rajone të Shqipërisë temperaturat kanë shkuar në minus. Në Llogara temperaturat regjistrohen -8 gradë Celsius, në Dibër -11 gradë Celsius, në Korçë -7 gradë Celsius dhe në Dardhë -12 gradë Celsius.

  Në të gjithë Shqipërinë akset rrugore janë të hapura ndërsa në disa zona malore po punohet për pastrimin e tyre.

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy e ka konfirmuar se do të marrë pjesë në samitin e ardhshëm të G7-ës në Japoni në maj...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  ekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje vendeve anëtare të përshpejtojnë rritjen e shpenzimeve për mbrojtjen, pasi shifrat...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, e ka ndërlidhur raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit ku përmendet korrupsioni në Qeveri, me emrin e...
  Lajme21 Mars 2023
  Presidenca e Kosovës i ka reaguar Aleksander Vuçiqit, të parit të shtetit serb, pasi ky tha se Serbia nuk pajtohet në asnjë...
  Lajme21 Mars 2023
  Në Nenin 7 të marrëveshjes së Ohrit nuk ka zotime të reja, por ka pajtim për t`i zbatuar marrëveshjet e viteve 2013...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se marrëveshja mes kryeministrit kosovar, Albin Kurtit dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq ka lëvizur...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy e ka konfirmuar se do të marrë pjesë në samitin e ardhshëm të G7-ës në Japoni në maj...
  Lajme21 Mars 2023
  Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan i ka reaguar kryetarit të kësaj komune, Alban Hysenit, pasi ky i fundit sot...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.