×
 • Lajme
 • Lajme

  Radojiçiq sivjet vetëm një herë ka shkelur në Bosnjë, s’ka të dhëna se ka blerë armë atje

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Media boshnjake “Istraga” raporton se lideri i grupit terrorist, Milan Radoiçiq, ka qenë në Bosnje dhe Hercegovinë, në qershor. Siç raporton kjo media, Radoiçiq ka hyrë në Bosnje dhe Hercegovinë vetëm një herë këtë vit, kur ka mbërritur në Banja Luka me aeroplan nga Beogradi, në qershor. Dhe kjo është lidhja e vetme direkte e Milan Radoiçiqit me BiH-në këtë vit, shkruan Istraga.

  Prokuroria serbe njoftoi të martën pasdite se Milan Radoiçiq ka thënë se ka blerë armë për sulmin në Kosovë afër Tuzlës.

  Sipas Istraga asnjë agjenci policore apo e sigurisë nuk ka informacion se Milan Radoiçiq apo dikush nga grupi i tij ka blerë armë në Bosnje dhe Hercegovinë, të cilat më pas janë përdorur në një sulm terrorist ndaj policisë së Republikës së Kosovës, raporton “Istraga”, transmeton Gazeta Express.

  Pas sulmit të datës 24 shtator, Policia e Kosovës ka konfiskuar një sasi të madhe armësh në afërsi të manastirit të Banjskës në veri të Kosovës.

  Pas sulmit ndaj policisë së Kosovës, Radoiçiq ka ikur në Serbi.

  Deri më tani ai nuk është shfaqur në publik. Autoritetet serbe kanë njoftuar se e kanë arrestuar të martën dhe se i është caktuar masa e paraburgimit për dy ditë. Pas arrestimit, Radoiçiq “rrëfeu” se kishte blerë armë të prodhuara në Serbi në Tuzla.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Kronika02 Dhjetor 2023
  Një këmbësor është goditur nga një veturë në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë. I njëjti ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Mujë Ademaj, xhaxhai i së ndjerës, Liridona Murseli, e cila është vrarë të mërkurën në Prishtinë ka folur sot për mediet, ndërsa ka...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Prokuroria e Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë ndaj 10 personave, prej tyre tetë zyrtarë dhe dy qytetarë, në...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Ardi ka filluar të njoftohen më tepër me Kaderin, gjatë darkës pas ‘Prime’. Ai tha për Kaderin se “është një vajzë simpatike”....
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Prokuroria e Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë ndaj 10 personave, prej tyre tetë zyrtarë dhe dy qytetarë, në...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Shpresat e Real Madridit për të nënshkruar me yllin e Bayern Munichut, Alphonso Davies në vitin 2024 janë goditur nga një tjetër...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Derisa po qëndronin në dhomën e gjumit Kaderi ka thënë se “unë ndihem e kërcnuar nga Blerando”. Ai duke kënduar i ka...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Banori më i ri i Big Brother VIP Kosova, Ardi dhe Buci kanë diskutuar për sjelljet e Bleros, ku disa nga deklaratat...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Ylli i ka treguar Adrit skenarin që e ka menduar me Santianën. Ai i ka thënë Adrit se “krejt këto gjëra i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.