[wp-story]

Kronika

Qytetari sulmon dy zyrtarë policorë

Qytetari sulmon dy zyrtarë policorë
10:42 | 06 Prill 2021

Një person është arrestuar dje rreth orës 20:40 për shkak se i njëjti kishte sulmuar fizikisht dy zyrtarë policor.

Sipas Policisë së Kosovës,  të dyshuarit i ishte shqiptuar gjobë për mosmbajtje të maskës.

“Rr. Remzi Hoxha, Ferizaj , 05.04.2021 – 20:40.” Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i kishte sulmuar fizikisht dy zyrtar policor derisa kishin qenë në kryerje të detyrës zyrtare zbatimin e planit – masat parandaluese  për Covid-19. Të dyshuarit për mos mbajtje të maskës nga policët iu kishte shqiptuar gjoba dhe i njëjti në shenjë revolte  kishte kanosë dhe sulmuar  policët të cilët si pasoj kanë pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të  prokurorit i dyshuari dërgohet në  mbajtje për 48 orë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera