×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Qipro – Hiqen kufizimet për udhëtimet nga Franca, Italia, Spanja dhe Libani

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Qipro ka lehtësuar më tej kufizimet për hyrjen në territorin e saj, duke autorizuar nga sot ardhjen e udhëtarëve nga Franca, Italia dhe Spanja, vende të Bashkimit Europian prekur nga COVID-19, si dhe nga Libani.

  Vendi është hapur tashmë për fluturimet nga 30 vende. Aeroportet ishin rihapur duke nisur nga 9 qershori për fluturimet tregtare me 19 vende.

  Njëzet e dy vende bëjnë pjesë tashmë në një listë me rrezik të ulët, veçanërisht Greqia, Gjermania, Austria, Bullgaria, Koreja e Jugut dhe Australia.

  Dymbëdhjetë vende të tjera, përfshirë Francën, Italinë, Belgjikën, Spanjën, Libanin dhe Izraelit, janë në kategorinë me rrezik më të lartë. Duke nisur nga sot, udhëtarët që mbërrijnë nga këto vende do të duhet të pajisen me një certifikatë që provon se ata janë testuar negativ me COVID-19, 72 orë para udhëtimit. Në mungesë të testit nga vendet e tyre, ata do të testohen pas mbërritjes në ishull.

  Britania e Madhe dhe Rusia nuk bëjnë pjesë në këto lista.

  “Kjo është një listë dinamike e bazuar në të dhëna epidemiologjike të regjistruara për çdo vend”, nënvizoi ministri qipriot i Shëndetësisë, Constantinos Ioannou, në një konferencë shtypi.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.