Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Qeveria refuzon t’i buxhetoj paratë për pagesë 170 euro për qytetarët

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Amandamenti i propozuar nga deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati, nuk ka marrë përkrahjen e pozitës dhe Grupit Parlamentar të PDK-së për t’i buxhetuar paratë për pagesë prej 170 euro për qytetarët.

  Përmes amandamentit të propozuar është kërkuar që në projekt-ligjin e buxhetit të ndahen si vijë e veçantë 80 milionë euro për pagesën prej 170 euro për qytetarët.

  Deputeti Murati ka thënë se Qeveria vazhdimisht ka proklamuar se nuk po mund ta paguaj pagesën prej 170 euro për punëtorët e sektori privat pasi duhet votimi i buxhetit, por tani kur po votohet buxheti për vitin 2020 këto mjete nuk janë planifikuar fare.

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Policia e Shtetit në Shqipëri e ka arrestuar një kosovar në Pikën Kufitare në Morinë. Personi i arrestuar ishte në kërkim ndërkombëtar...
  Lajme31 Mars 2023
  Safe Journalist, Platforma Rajonale e Ballkanit Perëndimore, sot ka reaguar për gjuhën e përdorur nga Blerim Vela, shef i stafit të Presidentes...
  Lajme31 Mars 2023
  Ditën e djeshme, zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim delegacionin...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dënuar ashpër djegien e tri veturave me targa RKS, duke thënë se...
  Lajme31 Mars 2023
  Shoqata Sindikale e QKUK-së ka shprehur pakënaqësinë lidhur me situatën e krijuar tek punonjësit shëndetësorë ë shkak të mos përfshirjes së shtesave...
  Lajme31 Mars 2023
  Nëpër xhami do t’u bëhet thirrje besimtarëve t’i bashkohen “Marshit për drejtësi” Bashkësia Islame e Kosovës i ka dhënë përkrahje marshit për...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Së paku pesë automjete dhe disa dhjetëra forca speciale, me automatikë dhe parzmore, ndodhen para qendrës tregtare “Skopljanka” në lagjen “Aerodrom Skoplje”,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, incidentet e fundit në veri ka thënë se janë tregues serioz se...
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.