[wp-story]

Bota/Rajoni

Qëlloi 11 herë me thikë gruan, kush është shqiptari që tronditi Italinë

Qëlloi 11 herë me thikë gruan, kush është shqiptari që tronditi Italinë
08:59 | 05 Shtator 2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francavilla al Mare në Itali, dy ditë më parë, pasi një 27-vjeçar shqiptar ka qëlluar 11 herë me thikë një grua moldave. Kjo e fundit ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Ishte prezenca e një qenit të 33-vjeçares, i cili bëri që agresori të ndalonte ndaj gjuajtjeve me thikë.

KRIMI:

Roland Bushi kishte rënë në dashuri gruan, por ajo kishte refuzuar për një kohë të gjatë pavarësisht këmbënguljes së të riut shqiptar. Pas refuzimit të pestë, gjërat u përkeqësuan. I riu ngjiti gardhin e jashtë dhe me një thikë në dorë sulmoi gruan plot 11 herë.

Në këto momente ndërhyri edhe qeni i saj, i cili u hodh kundër sulmuesit duke arritur ta kafshonte dhe t’i shkaktonte plagë në duar dhe fytyrë. Pas këtij Bushi u përpoq të largohej nga vendi i ngjarjes por dështoi. Tani, gjendet pas hekurave të burgut.

Nëna e 33 vjeçares e cila siç raportohet nga “AbruzzoWeb” ishte në Itali për të vizituar vajzën e saj, ndodhet në gjendje shoku.

“Ne kemi ardhur në Itali me pushime për të vizituar vajzën time, dhe tani ajo është në spital”.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera