Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Qalaj sqaron konfrontimin e policisë me taksistin dhe rastin e “Prizrenit”

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Së fundmi në rrjetet sociale janë duke qarkulluar dy video ku shihen zyrtarë policorë duke u konfrontuar me qytetarë për shkak të mosrespektimit të masave ndaj Coronvirusit. Rasti më i fundit është ai i arrestimit të një taksisti në lagjen “Dardania”, në Prishtinë.

  Këto raste i ka komentuar edhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës,  Rashit Qalaj në një intervistë për Front Online. Ai ka thënë që me raste të tilla PK-ja përballet shpeshherë

  Flet drejtori i Policisë: 200 zyrtarë policorë në luftë me Coronavirusin, 538 në vetizolim

  “Mund të them që kemi pasur shumë e shumë raste dhe jo vetëm të këtyre të dyjave që qytetarët e pandërgjegjshëm nuk dëshirojnë që t`i implementojnë masat, t`i vendosin maskat dhe mjetet mbrojtëse të tjera. Poashtu edhe duke e ofenduar dhe kërcënuar Policinë, në disa raste duke bërë edhe sulme fizike ndaj policisë dhe normalisht që policia ka ndërmarr masa dhe do të ndërmarr edhe në të ardhmen që personat e t8illë të sillen para drejtësisë”, ka thënë ai..

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.