×
 • Lajme
 • Lajme

  Qalaj: E pamundur që në sulmin në veri të mos jetë i përzier Radojiçiq

  FrontOnline
  25 Shtator 2023

  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka folur për situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, ku të dielën mbeti i vrarë një polic i Kosovës.

  Policia e Kosovës është sulmuar nga një grup terrorist.

  Për këtë, Qalaj, ka thënë se dje e kemi parë vetëm “majën e Ajsbergut”, duke thënë se grupi terrorist ishte i mbështetur e mirë financuar.

  ”Po e quaj incident sepse ne dje e kemi pa vetëm majën e Ajsbergut, ne jemi duke folur shumë gjatë në Kosovë, për një situatë të degraduar të sigurisë në pjesën veriore. Me vet faktin që dje kanë shtënë në drejtim të Policisë një grup i mbështetur, i financuar. Me vetë faktin që ky grup ka qenë prezente në Kosovë tregon që mundësia e tyre për lëvizje ka qenë shumë e madhe”, ka thënë ai në Pressing të T7.

  Po ashtu, tash deputeti i PDK-së, tha se në këto raste është e pamundur që të mos jetë i përfshirë edhe Milan Radojçiq.

  ”Sa herë kemi të bëmë me incidente të tilla, është e paimagjinueshme të mos jetë grupi i Mian Radojçiq”, ka thënë ai.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Mujë Ademaj, xhaxhai i së ndjerës, Liridona Murseli, e cila është vrarë të mërkurën në Prishtinë ka folur sot për mediet, ndërsa ka...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Prokuroria e Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë ndaj 10 personave, prej tyre tetë zyrtarë dhe dy qytetarë, në...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ajo përmes, një postimi në profilin e saj në...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Situata mes Bucit dhe Santianës i ka habitur edhe banorët e tjerë të Big Brother VIP Kosova. Por banorët më afër i...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Banoret e Big Brother VIP Kosova, Linda dhe Alba kanë komentuar për ngjarjen që ndodhi mes Santianës dhe Bucit. Sipas Albës “i...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Ardi ka biseduar me banorët dhe iu ka thënë se “pak ju ka lodhë konkurrenca brenda”. Ai ka thënë gjithashtu se “me...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Për BE-në, kapitulli 35 është bërë mjet shantazhi për të detyruar Serbinë të njohë Kosovën, tha sot i sanksionuari i SHBA-ve dhe...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Tensionet e brendshme në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova kanë rezultuar në një përplasje të hapur mes dy banorëve, Santianës dhe...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Real Madridi mbetet si kryesues i garës për të siguruar një marrëveshje për të nënshkruar me Kylian Mbappe në vitin 2024. Los...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.