Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Putin për Navalnyn: Mori atë që meritonte

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Presidenti rus, Vladimir Putin, tha të mërkurën se lideri i opozitës, Alexei Navalny, mori atë që meritonte kur iu dha një dënim me burg.

  Duke folur të mërkurën pas një samiti me Presidenti e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, në Gjenevë, Putini tha se Navalny mori dënimin e tij të duhur për shkeljen e kushteve të provës së tij, duke shtuar se ai ishte i vetëdijshëm se po përballej me një dënim me burg kur u kthye në Rusi, shkruan AP.

  Navalny, armiku politik më i zjarrtë i Putinit, u arrestua në janar kur u kthye nga Gjermania, ku kaloi pesë muaj duke u rikuperuar nga një helmim nga një agjent nervor, për të cilin fajëson Kremlinin – një akuzë që zyrtarët rusë e hedhin poshtë.

  Në shkurt, Navalny u dha një dënim me burg dy vjet e gjysmë për shkeljen e kushteve të një dënimi me kusht nga një dënim për përvetësim në vitin 2014 që ai e pati quajtur si të motivuar politikisht.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Mediat britanike kanë publikuar një foto interesante të një personi që po qëndron mbi çati, derisa Policia gjendet në dritare duke kontrolluar...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Të rinjtë në Shqipëri, janë foksuar tek profesioniet që lidhen me teknologjinë. Ekspertët e IT-së, thonë se kjo fushë po dominohet nga grupmosha...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një grua nga Karolina e Veriut kishte një minierë antike ari të fshehur në një grumbull veshjesh të vjetra për më shumë...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.