×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Putin: Nga muaji i ardhshëm do të vendosim armë taktike bërthamore në Bjellorusi

  FrontOnline
  09 Qershor 2023

  Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ndodhet në Sochi, ku dhe u takua me homologun dhe aleatin e tij bjellorus Alexander Lukashenko.

  Pas takimit mes tyre, Putin tha se Rusia do të fillojë të vendosë armë taktike bërthamore në Bjellorusi nga 7 ose 8 korrik.

  “Gjithçka po shkon sipas planit, gjithçka është e qëndrueshme”, tha ai.

  Kujtojmë se dy liderët kanë rënë dakord më parë për një marrëveshje që Bjellorusia të presë raketa bërthamore me rreze të shkurtër veprimi me bazë tokësore, ku ata do të mbeten nën komandën ruse./FrontOnline/

   

   

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Familja e Ruhan Muharremit nga Medvegja mbrëmjen e kaluar u kërcënua nga një grup personash të maskuar. Serbë që kanë kënduar për...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha të dielën se blloku do të rrisë mbështetjen ushtarake për Ukrainën,...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Nuk ka plane të menjëhershme për të vendosur instruktorë ushtarakë në Ukrainë, tha të dielën kryeministri britanik, Rishi Sunak, duke u larguar...
  Të tjera
  Lajme01 Tetor 2023
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka goditur presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, i cili ka thënë se aksionin në veri...
  Lajme01 Tetor 2023
  Ish-përfaqësuesi civil ndërkombëtar për Kosovën dhe ish-përfaqësuesi special i BE-së, Pieter Feith ka thënë se Serbia dhe Kosova po humbasin kohë, duke...
  Lajme01 Tetor 2023
  200 ushtarë shtesë do të dërgohen nga ana e Britanisë së Madhe në Kosovë. Kjo për shkak të sulmit terrorist që ndodhi...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Nuk ka plane të menjëhershme për të vendosur instruktorë ushtarakë në Ukrainë, tha të dielën kryeministri britanik, Rishi Sunak, duke u larguar...
  Lajme01 Tetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar protestën e 1 tetorit 1997, një revoltim studentor kundër pushtuesit serb. Kuti ka thënë se...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Ish-përfaqësuesi special i SHBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Frank Wisner, ka thënë se Serbia duhet të dorëzojë përgjegjësit për sulmet në veri të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.