×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Punonjësja e afërt e kryeministrit Rama e infektuar me COVID-19

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  COVID-19 vazhdon të shtrihet gjerësisht në institucionet shqiptare. Mësohet se një punonjëse e afërt me kryeministrin Edi Rama është infektuar me koronavirus. I.Sh, është punonjësja e disatë e Kryeministrisë që preket nga COVID-19.

  Kjo e fundit është punonjëse e Zyrës së të Dhënave në Kryeministri.Më herët mediat kanë raportuar për shtrirjen e koronavirusit në këtë institucion. Pak ditë më parë rezultuan të infektuar disa punonjës mes tyre dy gardistë. Njëri prej të prekurve qëndronte në hyrje të godinës së Kryeministrisë.

  Po kështu, persona të infektuar kanë rezultuar edhe në Bashkinë e Tiranës, ministrinë e Financave, Postën Shqiptare, ministrinë e Bujqësisë, tek OSHEE dhe në Kadastrën e Durrësit.

  Ndërkohë, numri i personave të prekur me koronavirus në Shqipëri është rritur. Ministria e e Shëndetësisë bëri me dije ditën e sotme se janë orëve të fundit janë konfirmuar 71 raste të reja. Harta është zgjeruar në 11 qytete. Në spitalin infektiv ndodhen 78 pacientë, nga të cilët 10 janë në terapi intesive. Gjithashtu është shënuar një tjetër viktimë, një 62-vjeçar ka humbur jetën tek Spitali Infektiv. Sakaq, numri i të shëruarve ka shkuar në 1134./Dosja.al

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit të Shqipërisë, Bajram Begaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky,...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Të tjera
  Vip23 Shtator 2023
  Këto ditë në Milano të Italisë po zhvillohet Java e Modës në Milano. Teksa yje të shumtë nga mbarë bota po marrin...
  Vip23 Shtator 2023
  Lirimi dhe Lulja u bën një nga çiftet më të komentuara ditët e fundit. Një ndarje që ngjalli shumë pikëpyetje për ndjekësit...
  Sport23 Shtator 2023
  Manchester United raportohet se ka kontaktuar Zinedine Zidane, të cilin e shohin si pasardhës të Erik ten Hag. Ten Hag nuk e...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ukraina nisi një tjetër sulm me raketa në Sevastopol këtë mëngjesin e së shtunës, që ndodhet në Krimenë e pushtuar nga rusët....
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Trajneri i Paris Saint-Germain, spanjolli Luis Enrique ka thënë se lojtari i tij Achraf Hakimi ende bën shaka me të për fitoren...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.