Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Punonjësi shëndetësor në Wuhan vdes pasi bie nga objekti i spitalit

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Një infermier/e në Wuhan i cili u përkujdes për pacientët e infektuar me coronavirus, ndërroi jetë pasi ra nga objekti i spitalit.

  Sipas medieve të huaja,  punonjësi thuhet se ishte grindur me një mbikëqyrës para këtij incidenti, pasi ishte ankuar për mungesën e pajisjeve mbrojtëse.

  Lajmi vjen pasi shumë mjekë në Rusi kanë vdekur në mënyrë të ngjashme, të cilët përveç se i kërkuan mjetet e nevojshme, u detyruan të punojnë të infektuar.

  The deceased medical worker allegedly complained about having a lack of protective gears while working in the isolation wards in a social media post. The file picture taken on February 16 shows medical workers at the isolation ward of the Wuhan Red Cross Hospital

  Incidenti ndodhi të mërkurën në Spitalin Xiehe të Wuhanit, ndërsa gjinia e punonjësit të vdekur ende nuk është bërë e ditur.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një urdhër-arresti është lëshuar kundër Vladimir Putin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), që do të thotë se presidenti rus do të arrestohet...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një shkollë të mesme të qytetit të Rovigos në Itali, ku për pasojë dy nxënës...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Qindra mijëra njerëz kanë vendosur të vazhdojnë grevat dhe protestat në Francë të enjten, pasi presidenti Emmanuel Macron u zotua të çojë...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeparlamentari Glauk Konjufca ia ka dhënë një vërejtje nënkryetarit të Kuvendit, deputetit të LDK-së, Kujtim Shala, i cili shau pak para se...
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, para Komitetit të Senatit është pyetur edhe për marrëveshjen e fundit mes Kosovës dhe Serbisë nga...
  Vip23 Mars 2023
  Cameron Diaz nuk do të kthehet më në Hollywood pasi njerëzit e afërt të saj kanë zbuluar se ajo nuk mund të...
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, për mashtrim pas debatit lidhur me marrëveshjen e Ohrit në...
  Lajme23 Mars 2023
  Platforma “Liria Ka Emër” u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të marrin pjesë në Marshin për Drejtësi në solidarizim dhe...
  Lifestyle23 Mars 2023
  Ushqimet që nuk mund t’u rezistoni të listuara nga shkencëtarët pas kërkimeve, për të paraqitur ushqimet më të varura që konsumojmë. Vullnetarët...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.