×
 • Lajme
 • Lajme

  Punëtorët e komunës së Zveçanit po mblidhen para objektit duke kërkuar kthim në vendet e tyre të punës

  FrontOnline
  30 Maj 2023

  Punëtorët e Komunës së Zveçanit sot në mëngjes janë mbledhur para objektit të atij institucioni për të kërkuar kthimin në vendet e tyre të punës.

  Aktualisht janë rreth njëqind prej tyre dhe më shumë po vijnë.

  Anëtarët e kontingjentit polak të KFOR-it ngritën një gardh rreth pesëdhjetë metra larg komunës dhe formuan një kordon.

  Ata si dje janë të pajisur me mburoja dhe pajisje për të shpërbërë demonstratat, kurse pas ushtarëve të KFOR-it janë forcat speciale të Policisë së Kosovës me disa autoblinda.

  Situata në Zveçanë për momentin është e qetë, fëmijët edhe sot në mëngjes nuk janë në shkollë, ndërsa sot në mëngjes janë hapur disa dyqane me ushqime elementare./FrontOnline/

   

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme03 Tetor 2023
  Kryetari i Luginës së Preshevës, Shqiprim Arifi i ka dërguar një letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, përmes së cilës ka kërkuar...
  Lajme03 Tetor 2023
  Eurodeputeti kroat, Ladislav Iliçiq ka thënë se Serbia është arsyeja kryesore e destabilitetit në Kosovë. Sulmin ndaj Policisë së Kosovës e ka...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, ka mirëpritur debatin e anëtarëve të Parlamentit Evropian për tensionet në marrëdhëniet në...
  Të tjera
  Vip03 Tetor 2023
  Gili, këngëtarja që i ka pushtuar zemrat e publikut prej vitesh, kohë pas kohe vjen me projekte të reja muzikore. Por, nuk...
  Vip03 Tetor 2023
  Eneda Tarifa do rikthehet në ekran në rolin e moderatores. Pas një pushimi të gjatë këngëtarja e njohur do të moderojë formatin...
  Vip03 Tetor 2023
  Ish konkurrenti i Për’puthen Pano Karasani ani pse nuk është aktive në media, ai nga ky program fitoi një popullaritet të madh....
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, tha se aksioni i Policisë së Kosovës në Basnjskë të Zveçanit ishte i suksesshëm për...
  Sport03 Tetor 2023
  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre...
  Vip03 Tetor 2023
  Industria e argëtimit vjen gjithmonë me një dozë talenti dhe një spërkatje të thashethemeve të të famshmëve dhe spekulimeve romantike. Subjekti më...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.