Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Publikohet fotografia e Thaçit në helikopterin gjerman të NATO-s duke u kthyer në Kosovë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ish-Komandanti Suprem i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh ish-presidenti Hashim Thaçi që nga data 5 nëntor ka udhëtuar drejt Hagës, për t’u përballur me aktakuzat e ngritura në kuadër të Dhomave të Specializuara.

  Por është pikërisht gazetari Blendi Fevziu i cili publikoi një fotografi nga viti 1999, ku Thaçi bashkë me Arbër Xhaferin po udhëtonin me helikopterin gjerman të NATO-s, drejt Kosovës.

  “Qershor 1999. Në helikopterin gjerman të NATO-s, që çoi në Kosovë Hashim Thaçin dhe Arbër Xhaferin”, shkroi ai.

  Thaçi bashkë me Jakup Krasniqin, Kadri Veselin dhe Rexhep Selimin u paraqitën para Speciales ku edhe u deklaruan të pafajshëm për aktakuzat me të cilat ngarkohen.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Përfaqësuesit e shoqatave të të zhdukurve në Kosovë, po e konsiderojnë si shumë të pa qartë dakordimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbajë konferencë për media. Në njoftimin e kësaj partie, bëhet e ditur se konferenca do...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate do të mbajë sot protestë kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur në Ohër më 18 mars. Në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një delegacion i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë ka vizituar Luginën e Preshevës, ku është takuar me përfaqësues politikë e drejtues të institucioneve....
  Lajme24 Mars 2023
  Pas vendimit ë Gjykatës Kushtetuese e cila hodhi poshtë Ligjin për Këshillin Prokurorial, kanë reaguar edhe subjektet politike opozitare. Sipas tyre, rrëzimi...
  Lajme24 Mars 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-së, ka thënë se e drejta ndërkombëtare vdiq më 24 mars...
  Vip24 Mars 2023
  Informacion nga jashtë por jo nga banorët por nga njerëzit. Mbrëmjen e sotme, një person është afruar pranë shtëpisë së “Big Brother...
  Lajme24 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e shtune parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Sipas...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Shtatë fëmijë ukrainas janë ribashkuar me familjet e tyre pasi u dërguan me forcë në Krimenë e pushtuar nga Rusia, sipas administratës...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.