×
 • Sport
 • Sport

  Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Federata e gjyqtarëve anglezë ka publikuar audion e vendimit pas golit të anuluar të Luis Diaz kundër Tottenham.

  Ylli i Liverpoolit, Luis Diaz u konsiderua gabimisht se ishte jashtë loje nga gjyqtari anësor kur shënoi një gol, vetëm që VAR të mos ndërhynte dhe ta linte vendimin e tij.

  Pasi The Reds lëshuan një reagim të ashpër se pse u mor vendimi, trupi i arbitrave tashmë e ka vënë audion në dispozicion të publikut.

  Pamjet zbulojnë se zyrtarët e VAR-it, Darren England dhe ndihmësi Dan Cook, vizatuan linjat që tregonin se Diaz ishte brenda.

  Më pas zyrtarët u dhanë indikacione se kontrolli ishte i plotë.

  Megjithatë, zyrtarët më pas kuptuan se loja kishte rifilluar pa marrë vendimin e duhur në fushë, raporton SunSport.

  Pasi u pyet përsëri nga operatori në lidhje me rezultatin e vendimit, ekipi i VAR më pas u bë i vetëdijshëm se vendimi i gabuar ishte marrë.

  Asistenti i video-arbitrit Cook më pas e mbështet këtë duke thënë: “Kjo është e gabuar Daz”.

  Me të kuptuar gabimin, Darren England dëgjohet duke thënë: “Oh në dreq”.

  Operatori i riprodhimit mund të dëgjohet duke kërkuar shtyrjen e lojës, por meqenëse ajo kishte rifilluar tashmë, nuk kishte asnjë mënyrë për ta tërhequr atë. /Telegrafi

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Sport04 Dhjetor 2023
  Presidenti i FFK-së, Agim Ademi bashkë me anëtarët e KE-së dhe Taulant Hodajn, ka pritur sot në takim anëtarët e Komisionit për...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Çmimi i derivateve në bursën ndërkombëtare ka shënuar të hënën ulje. I njëjti ritëm po vazhdon edhe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe,...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Opinione04 Dhjetor 2023
  Nga Kaspar Villiger: I Kur njerëzit veprojnë me përgjegjësi vetjake kjo sjell shumë përfitime për shoqërinë. Ata që kujdesen për veten nuk...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.