Kupa e Botës

Publikohen notat e futbollistëve për ndeshjen Zvicër – Kamerun: Këto janë vlerësimet për Xhakën dhe Shaqirin

Publikohen notat e futbollistëve për ndeshjen Zvicër – Kamerun: Këto janë vlerësimet për Xhakën dhe Shaqirin
13:01 | 24 Nëntor 2022

Përfaqësuesja e Zvicrës e ka nisur me fitore kampanjën e sivjetme në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, raporton FrontOnline.

Helvetikët në krye me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin u përballën me Kamerunin në kuadër të grupit G.

Ndeshja që u zhvillua në “Al Janoub Stadium” i takoi Zvicrës me rezultat minimal, 1:0.

Zvicra e nis me fitore Kupën e Botës “Katar 2022”, Shaqiri protagonist me asistim

Portali i specializuar për vlerësime, “WhoScored” ka publikuar tashmë vlerësimet e futbollistëve.

Portieri i Zvicrës, Sommer ishte më i miri me 7.5, kurse më së paku u vlerësua Toko-Ekambi me 5.7.

Ndryshe, te Zvicra në bankën rezervë nga fillimi e deri në fund ishte edhe futbollisti tjetër shqiptar, Ardon Jashari./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera