[wp-story]

Bota/Rajoni

Protestat në Iran, arrestohet ambasadori britanik

Protestat në Iran, arrestohet ambasadori britanik
22:27 | 11 Janar 2020

Në Iran kanë shpërthyer protestat, ku njerëzit po brohorasin me zë të lartë kundër sistemit, madje kanë quajtur vrasës liderin Al Khamein si dhe Kasem Sulejmanin që u vra disa dit më parë nga SHBA-të

Sipas Sky News bëhet me dije se në Teheran është arrestuar ambasadori i Britanisë, po që më pas është liruar sërish.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera