×
 • Lajme
 • Lajme

  Pronari i mediumit që ishte viktimë e sulmeve kibernetike: Florim e Ardian Alaj janë kriminelë

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Shkelzen Dakaj, pronari i mediumit, Gazeta InFokus, i cili ka qenë preh e sulmeve kibernetike nga Florim dhe Ardian Alaj ka reaguar pas arrestimit të Ardian Alajt për sulmet e njëjta që i ka bërë edhe Gazetës Insajderi.Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Dakaj i ka quajtur tashmë të njohurit Alajt kriminel.“Paramendone në një moment kur kriminel të tillë për pak minuta janë në gjendje të qasen në të gjitha adresat e juaja dhe ju përvetësojnë gjithçka. Sa kriminale është qe dikush ta përvetësoj një pronë, pasuri që e ke ndërtuar me vite”, ka shkruar Dakaj.

  Dakaj ka kërkuar dënim maksimal ndaj Alajve.“Dënim maksimal për kriminel të tillë. Askush nuk guxon ta ketë guximin të kryejn vepra kriminale vetëm pse kanë mundësi dhe ka para e mendon se mund ta blejnë edhe drejtësinë”, ka thënë Dakaj.

  Postimi i plotë i Dakajt:

  Shpresë për drejtësi!
  Arrestimi që ndodhi sot për krime kibernetike është lajm i mirë, jo vetëm për kolegët e Insajderi, Parim Olluri e Vehbi Kajtazi, por për të gjithë ne që kemi qenë dje e mund të jemi nesër cak i sulmeve kibernetike.Përveç dëmeve materiale, shantazheve e kërcënimeve, të tillë kriminel mund të shkaktojnë edhe probleme familjare, presion psikologjik e frikë e panikë te secili qytetarë apo kompani.Paramendone në një moment kur kriminel të tillë për pak minuta janë në gjendje të qasen në të gjitha adresat e juaja dhe ju përvetësojnë gjithçka. Sa kriminale është qe dikush ta përvetësoj një pronë, pasuri që e ke ndërtuar me vite.Paramendojeni, edhe më e frikshme e kriminale është fakti kur dikush ka në duar të gjithë privatësinë tane e të shantazhon e kërcënon pa pikë frike e turpi.Ardian e Florim Alaj janë të tillë. Ketë nuk e them vetëm unë si viktim e tyre por është e dëshmuar me faktet nga hetimet profesionale të policisë dhe prokurorisë.Drejtësi për të gjithë.Dënim maksimal për kriminel të tillë. Askush nuk guxon ta ketë guximin të kryejn vepra kriminale vetëm pse kanë mundësi dhe ka para e mendon se mund ta blejnë edhe drejtësinë.

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiqi i cili ishte organizatori i sulmit në Banjskë të Zveçanit dje u arrestuar nga shtetit serb....
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-këshilltari i Thaçit, Bekim Çollaku, tha se informaat që i posedon kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, nuk i posedojnë liderët e Kosovës....
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se Kosova nuk duhet të prodhojë raport të njëanshëm lidhur me agresionin në Banjskë...
  Të tjera
  Sport04 Tetor 2023
  Victor Osimhen i bëri përshtypje Real Madridit me paraqitjen e tij për Napolin në ndeshjen që përfundoi 3-2 në të mirë të...
  Lajme04 Tetor 2023
  Miroslav Lajçak, emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, është takuar në Strasbourg me disa eurodeputetë. Ai është takuar me...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari – Lila ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama...
  Vip04 Tetor 2023
  Rap-artisti i njohur shqiptar, Stresi, ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. “Sja keni idenë” mban titullin kënga, të cilën e...
  Lajme04 Tetor 2023
  Në mesin e tetorit, Tirana do të jetë nikoqire e Samitit të Berlinit. Agjenda tashmë është përcaktuar. Këshilltarja e kryeministrit të Shqipërisë,...
  Lajme04 Tetor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ditë më parë ka thënë se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.