[wp-story]

Kronika

Prokuroria nis hetimet për vjedhjen në AUV

Prokuroria nis hetimet për vjedhjen në AUV
13:40 | 22 Tetor 2020

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet rreth vjedhjes që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinaris.

Nisjen e hetimeve e ka konfirmuar për Front Online zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj.

“Lidhur me këtë rast, Prokuroria Themelore në Prishtinë ne bashkëpunim me Policinë e Kosovës, është duke i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore për ndriçimin e rrethanave dhe zbardhjes së plotë të rastit ne fjalë”, ka deklaruar Ulaj.

Ndërkohë, lajmin për Front Online  e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha ka thënë për Front Onlinee njësitë policore gjenden në vendin e ngjarjes.

“Me datë 22.10.2020 në orën 08:05 në Policinë e Kosovës është raportuar se në një objekt në Fushë Kosovfë është kryer një vjedhje. Njësitet kompetente policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke kryer hetime për rastin”, ka deklaruar Hoxha.

Rasti ja ndodhur në ditën e njëjtë kur është mbajtur seanca për skandalin  e vjedhjes së mbi 2 milionë eurove në Thesarin e shtetit.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera