×
 • Lajme
 • Lajme

  Prokuroria ngrit aktakuzë kundër Dardan Molliqajt e shoqëruesit të tij për sulm ndaj Haki Abazit

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Një përleshje fizike që kishte ndodhur pas një debati të zhvilluar në televizionin T7, më 11 shtator 2019, në mes të kryetarit të Partisë Socialdemokrate (PSD) Dardan Molliqaj, shoqëruesit të tij Fatos Sahiti dhe ish-zëvendëskryeministrit Haki Abazi, ka bërë që prokuroria të ngrisë një aktakuzë për këtë rast.

  Debati i 11 shtatorit 2019, në mes Molliqajt dhe Abazit, ishte zhvilluar me tensione e ofendime, që kishin ndikuar që pas debatit të përfundonin me përleshje fizike.

  Prokuroria Themelore në Prishtinë, më 14 shkurt 2020, për veprën penale “sulmi” ka akuzuar Dardan Molliqajn dhe shoqëruesin e tij, Fatos Sahitin.

  Lajmin për “Betimi për Drejtësi” e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj.

  “Prokuroria Themelore në Prishtinë, më 14.02.2020, ka ngritur Aktakuzë ndaj personave me inicialet F.S., dhe D.M., në drejtim të veprës penale “Sulmi”, nga neni 184 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës. Prokurori i çështjes, rastin e ka proceduar në Gjykatën Themelore në Prishtinë për trajtim të mëtejmë.”, thuhet në përgjigjen e Ulajt.

  Për këtë rast, në media ishin publikuar edhe pamjet e kësaj përleshje në mes Molliqajt, shoqëruesit të tij dhe Haki Abazit.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani njoftoi sot se Këshilli i Ministrave konfirmoi vendimin që Malta të...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Zyrtarët policor së bashku me zyrtarë doganor edhe të premten e kanë mbajtur të “bllokuar” argjendarinë “Baraku”, pronari i së cilës u...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, vjehrri i të ndjerës, Liridonë Ademaj Murseli, e cila dyshohet se është vrarë nga grabitës më 29 nëntor, ka thënë...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Zyrtarët policor së bashku me zyrtarë doganor edhe të premten e kanë mbajtur të “bllokuar” argjendarinë “Baraku”, pronari i së cilës u...
  Sport01 Dhjetor 2023
  Remzi Ejupi, ish president i klubit Futbollistik Prishtina në një status në faqen e tij në rrjetin social Facebok ka nxjerrë në...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Edona ka vazhduar të mbajë inat me Bleron, pas debateve që pësuan mes tyre. Ndërsa Ganiu...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, vjehrri i të ndjerës, Liridonë Ademaj Murseli, e cila dyshohet se është vrarë nga grabitës më 29 nëntor, ka thënë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Edona dhe Blero kanë vazhduar edhe mëngjesin e sotëm debatin e tyre. Edona i ka thënë Bleros “se është i pafytyrë, dhe...
  Ekonomi01 Dhjetor 2023
  Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me udhëzime shtesë që të kihet kujdes sa u përket monedhave të falsifikuara. BQK njofton qytetarët...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.