×
 • Lajme
 • Lajme

  Prokuroria në pritje të autopsisë për vdekjen e 23 vjeçarit

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Raporti i autopsisë për vdekjen e 23 vjecarit, Shqipdon Aliu, i cili është gjetur i vdekur javë më parë në fshatin  Gadime e Ulët të Komunës së Lipajnit, ende nuk ka përfunduar, raporton “Front Online”.

  Prokuroria Themelore në Prishtinë në një përgjigje me shkrim për “Front Online” ka thënë se janë duke e pritur raportin nga Instituti i Mjekësisë Ligjore, për t’i sqaruar rrethanat e vdekjes së 23 vjeçarit.

  “Duke ju referuar pyetjeve të parashtruara nga ana juaj, për rastin në fjalë, ju njoftojmë se Prokuroria Themelore në Prishtinë, është në pritje të raportit të autopsisë nga Instituti i Mjekësisë Ligjore, për t’i sqaruar rrethanat e vdekjes së personit në fjalë”, ka bërë të ditur zëdhënsja për media e Prokorurisë Themelore në Prishtinë. /Front Online/

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Jehona Lushaku-Sadriu nga Lidhja Demokratike e Kosovës në një konferencë për media tha se rezultatet e testit të PISA-s janë shqetësuese. Ajo...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Pas publikimit të rezultateve të Testit PISA, ku Kosova u rangua pothuajse në fund, Partia Demokratike e Kosovës vlerëson se u konfirmua...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, është operuar sërish në këmbën në të cilën...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Parashkrimi i numrit të madh të lëndëve, vazhdon të jetë sfida kryesore në sistemin e Drejtësisë. Këtë e theksoi hulumtuesi i lartë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Takimi i kryeministrit Albin Kurti me njësitin elitar të Policisë së Kosovës më 15 nëntor përfundoi pa sukses. Pas këtij takimi, ky...
  Ekonomi06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës, në asistimin e Njësitit Anti-kontrabandë nga Dogana e Kosovës dhe ATK-së me qëllim të luftimit të Ekonomisë jo formale,...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Në një objekt banesor janë përfshirë nga zjarri orët e rrymës në rrethana të panjohura. Në raportin 24 orësh të Policisë së...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.