[wp-story]

Lajme

Prokuroria jep versionin zyrtar për vrasjen e katërfishtë në Pozhoran

Prokuroria jep versionin zyrtar për vrasjen e katërfishtë në Pozhoran
20:37 | 30 Dhjetor 2020

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka konfirmuar se sonte rreth orës 18:00 në fshatin Pozharan të Vitisë ka ndodhur një vrasje e katërfishtë, motivet e së cilës ende nuk dihen.

“Sipas informatave fillestare, dyshohet se personi me inicialet F.Z., me armë zjarri ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij, të ndjerën M.Z. dhe dy fëmijët e tij, të ndjerët H.Z. dhe A.Z., ndërsa në fund ka kryer vetëvrasje”, thuhet në kumtesë, transmeton Klan Kosova.

“Në vendin e ngjarjes menjëherë kanë dalë policia, prokurori i rastit dhe ekipa mjekësore, të cilët edhe kanë konstatuar vdekjen e tyre, ndërsa me urdhër të prokurorit trupat e të njëjtëve do të dërgohen për obduksion, në Institutin e Mjekësisë Ligjore, në Prishtinë”.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera