×
 • Lajme
 • Lajme

  Profesori i Ramush Haradinajt: Ka qenë nxënës shembullor

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj shkollimin e kishte kryer në gjimnazin që atë kohë quhej “Vëllezërit Frashëri”në fshatin Rezallë.

  Profesori i gjeografisë, Bajram Dacaj  që tashmë është në pension ka ndarë kujtime për kreun e AAK-së që dikur e kishte nxënës.

  Ai ka thënë se Haradinaj ka qenë nxënës shembullor me të gjitha pesëshe.

  “Haradinaj ka qenë nxënës shembullor, që nga klasa e parë e deri në gjimnaz i ka pasë të gjisha 5 she. Kjo dëshmohet edhe në dëftesat e tij. Vëllezërit Haradinaj kanë qenë nxënës shumë të sjellshëm e të urtë, nuk kam pasë nevojë me ju tërhjek vërejten asnjëherë” ka thënë ndër të tjera ai

  Sapo Ndodhi:

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Kronika19 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar për një vjedhje të rëndë në Zveçan. Sipas raportuesit, persona të panjohur kanë nxjerrë nga objekti dy...
  Kronika19 Korrik 2024
  Ka vdekur një i burgosur në qendrën e paraburgimit në Gjilan. Njoftimin e ka dhënë Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti Shëndetësor...
  Kronika19 Korrik 2024
  Është arrestuar një burrë në Prishtinë, nën dyshimin se i ka sulmuar dy shtetas të huaj të cilëve më pas ua ka...
  Të tjera
  Lifestyle19 Korrik 2024
  Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin natyror të...
  Lifestyle19 Korrik 2024
  Dashi Mos u përfshini shumë nga ankthi, pasi në të kundërt rrezikohet që tensionet t’iu shpërqendrojnë. Parashikohet një e premte mjaft e...
  Vip19 Korrik 2024
  Duket se rrjeti nuk do të bjerë në qetësi deri sa Arbana Osmani ta konfirmojë vetë se në cilin televizion do ta...
  Lajme19 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, ka thënë se zhvillimi ekonomik i Kosovës, është thelbësor, dhe sipas saj që nga shpallja...
  Lajme19 Korrik 2024
  Bekë Berisha, kryetar i Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes thotë për “Front Online” se rasti i vrasjes së policit serb,...
  Lajme19 Korrik 2024
  Zëvendëskryeministri serb dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq deklaroi sot se një polic është vrarë në orët e para të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.