Lajme

Procedohet për në Kuvend Ligji anti-Covid

Procedohet për në Kuvend Ligji anti-Covid
13:25 | 29 Korrik 2020

Anëtarët e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale të Kosovës kanë votuar sot Ligjin anti-Covid i cili është proceduar pastaj për në Kuvendin e Kosovës, shkruan Front Online.

Lajmin e ka bërë të ditur deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe njëherësh anëtar i Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale të Kosovës.

 Postimi i plotë të Abdylit:

 Edhe pse pak u vonua , Komisioni për shëndetësi e mirëqenje sociale sapo votoi në mënyrë unanime Ligjin Anti-covid me ç’rast u procedua për Kuvend për lexim të parē.

Faliminderit të gjithë deputetëve pa daliim partie për përkrahjen dhe gatishmërinë e tyre për kontribut të metutjeshëm pêr plotësimin e ligjit sipas nevojave e gjendjes së tanishme me Pandeminë në Kosovë .

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera