×
 • Sport
 • Sport

  Probleme të mëdha te Bayerni, futbollistët nuk vaksionohen – drejtori i klubit i akuzon rëndë

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Çështja e vaksinimit është bërë një temë delikate te Bayern Munich. Kimmich, Gnabry, Musiala, Choupo-Moting dhe Cuisance nuk dëshirojnë të vaksinohen.

  Bavarezëve u lind e drejta të mos i paguajnë futbollistët dhe situata momentalisht nuk është e mirë. Goal dhe Spox shkruajnë se drejtuesit e Bayern, me ndihmën e mjekut të ekipi, Roland Schmidt, kanë tentuar të bisedojnë dhe t’i bindin lojtarët e pavaksinuar.

  Kjo ka ndodhur për disa muaj dhe nuk ka pasur sukses, ndërkohë Bild shkon më tej dhe shkruan se Hasan Salihamidzic se ka akuzuar lojtarët e pavaksinuar për infektimin me COVID-19 të trajnerit Julian Nagelsmann në tetor.

  Drejtori sportiv ua ka bërë të qartë lojtarëve dhe ua ka kërkuar të vaksinohen, pasi ndryshe do të vënë në diskutim suksesin sportiv të Bayern Munich. Nuk dihet se si boshnjaku e ka dhënë diçka të tillë, por kjo akuzë ka sjellë përçarje brenda bavarezëve./Oversport/

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Talenti i Spanjës, Lakime Yamal i ka dhënë merita të mëdha bashkëlojtarit të tij te kombëtarja, Rodri, të cilin e ka cilësuar...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Sport13 Korrik 2024
  Ylli botëror Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen pas angazhimeve në Euro 2024. Ai ka postuar disa video dhe foto në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Vala ekstreme e nxehtësisë ka bërë që temperaturat në pjesë të Evropës qendrore dhe jugore të arrijnë deri në 40 gradë celsius...
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.