×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pritet të dalë libri që Trump i frikësohet kaq shumë, mbesa do t’i nxjerrë të fshehtat

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  E lindur në një familje përrallisht të pasur me intriga, tradhti e konflikte të vazhdueshme, Mary Trump nuk e kërkoi asnjëherë qendrën e vëmendjes.

  Ajo u diplomua në master për letërsi në Universitetin e Columbias dhe bëri doktoraturë për Psikologji në Universitetin Adelphi.

  Studimet duket se e kanë përgatitur atë të kuptojë dhe të zbulojë të vërtetat e fshehura që në një farë mënyre që do t’i bënte mashtruesit e familjes të frikësohen. Dhe mund të thuhet lirisht se tani po dridhen.

  Në fund të korrikut, Mary Trump do të publikojë një libër, me gjasa titulli do të jetë “Shumë por kurrë mjaftueshëm: Si familja ime krijoi njeriun më të rrezikshëm në botë” (“Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man.”). Kuptohet qartë se për kë bëhet fjalë, për xhaxhain e saj Presidentin amerikan Donald Trump.

  Përgjatë gjithë periudhës së Trump si President, shumë është përfolur për personalitetin e tij të ashpër e kaotik. Por Mary Trump do të na sjellë perspektivën e saj të veçantë mbi incidente dhe informacione të zbuluara kurrë më parë.

  E përkushtuar në studimin për vite me radhë të klanit Trump, Mary, e bija e vëllait të madh të Donald, Fred Trump, e sheh këtë libër si një hakmarrje ndaj bulizmit që babai i saj ka marrë nga vetë Presidenti.

  Ajo na njeh me detaje se si Donald, është sjellë në mënyrë të tmerrshme me të vëllain kur vuante nga Alzheimer.

  “Donald bënte gjithçka për të qenë i preferuari i babait Fred, dhe që të gjitha mësimet e biznesit e sidomos kur binte fjala për pasuritë e patundshme t’i merrte ai,” shkruan CNN.

  “Donald gjithnjë e ka ngacmuar të vëllain Fred Jr, qoftë edhe kur ai u bë pilot avioni. Çfarë ndryshimi ke ti nga një shofer autobusi, i thoshte. Dhe kur i vëllai vdiq 42 vjeç nga alkooli, këtë Donald e përdori si mësim për veten duke hequr dorë nga alkoli apo duhani.

  Megjithatë mizoritë e Donald Trump nuk mbaruan me vdekjen e të vëllait. Ai ka futur duart edhe në testamentin që i ati kishte lënë për Fred Jr. Por si duket këto janë vetëm nje pjesë e vogël, pasi thuhet se autorja do të rrëfejë histori tronditëse nga mostra e Presidentit, Maryanne Barry.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Ministria e Jashtme e Azerbajxhanit bëri të ditur se ambasadori i saj dhe stafi tjetër i ambasadës janë kthyer në Teheran, një...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Kryeministrja e Estonisë, Kaja Kallas, dha dorëheqje nga kjo pozitë, për t’u bërë shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian në...
  Të tjera
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri sapo ka njoftuar pensionimin nga përfaqësuesja e Zvicrës. Shaqa ka njoftuar këtë vendim me një njoftim në Facebook. “7 turne,...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...
  Lajme15 Korrik 2024
  Prokuroria në Prishtinë ka konfirmuar se ka nisur një procedurë penale në rastin ku me kallëzim penal janë denoncuar zëvendësdrejtori i ATK-së...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në shtetin tonë, me rastin e “Ditës së...
  Sport15 Korrik 2024
  Finalja e Copa America mes Argjentinës dhe Kolumbisë u ndërpre për më shumë se një orë pasi skenat kaotike dhe të rrezikshme...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Republikën e Kosovës, Jeffrey Hovenier, tha se përkushtimi i SHBA-së ndaj popullit të Kosovës është i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.