Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Priten reshje shiu, ky është moti për sot

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Dita e diel ka filluar me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshëm të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

  Temperaturat maksimale gjatë ditës së sotme parashihet të arrijnë deri në 28 gradë Celsius.

  “Temperaturat minimale mbesin të ngjashme me ditët paraprake por në vlerat e maksimaleve parashihen ulje për 2-4 gradë Celsius. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

  Po ashtu, ky institut bën të ditur se sot do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7 m/s.Ndërkaq, nga java e tjetër moti parashihet të jetë me vapë dhe me temperatura maksimale rreth 35 gradë Celsius.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Një prani e shtuar e ushtarëve të KFOR-it gjendet para objekteve të komunave të Mitrovicës së Veriut, Leposaviqit, Zveçanit e Zubin-Potokut. Kryetari...
  Lajme29 Maj 2023
  KFOR-i është duke e ruajtur sigurinë e objekteve të komuanve në veri të vendit, aty ku sot do të nisin punën kryetarët...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, sot do të zhvillojë një takim me kryetarët e komunave veriore. Bëhet e ditur se takimi do të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Lajme29 Maj 2023
  Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri...
  Sport28 Maj 2023
  Milani ka fituar 1-0 në derbin me Juventusin në kuadër të javës së 37-të, për ta siguruar kështu kualifikimin në Ligën e...
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka replikuar me deputetin e VV-së, Dimal Basha në rrjetin social Tëitter për...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar presidentin turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Kurti...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përshëndeti të dielën rizgjedhjen e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili pavarësisht lidhjeve të ngushta me liderin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.