Kronika

Prishtinë: Policia konfiskoi një armë gjuetie

Prishtinë: Policia konfiskoi një armë gjuetie
09:12 | 25 Nëntor 2021

Një armë gjuetie pa leje është konfiskuar, derisa i dyshuari që e kishte ne posedim është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti ka ndodhur dje në Prishtinë në rrugën “Esat Mekuli”, njofton Policia e Kosovës.

Rr. Esat Mekuli ,Prishtinë, 24.11.2021-11:15. Njësitë policore gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit mashkull  kosovar kanë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie për të cilën i dyshuari nuk kishte leje. Me urdhër të prokurorit i dyshuari pas inicimit të rastit është liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë./FrontOnline

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera