Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Prishtina mposht Drenicën, Drita ndalet nga Malisheva

  FrontOnline
  3 ditë më parë

  Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të javës së 26-të në Superligën e Kosovës në fuboll.

  Prishtina ka shënuar fitore minimale 0:1 ndaj ekipit të fundit në tabelë, Drenicës, shkruan Gazeta Express.

  Goli i vetëm i ndeshjes erdhi në minutën e 33-të nga Bujar Pllana.

  Me këtë fitore, Prishtina shkon në kuotën e 32 pikëve në pozitën e katërt, kurse Drenica mbetet e fundit në renditje me 23 pikë gjithsej.

  Dueli tjetër mes Malishevës dhe Dritës nuk prodhoi fitues,

  Liderja e tabelës nuk arriti të kthehej në Gjilan me pikë të plota, duke u ndalur me barazim pa gola nga Malisheva e drejtuar nga Bylbyl Sokoli.

  Me këtë barazim, Drita mbetet liderë me 52 pikë, dy më shumë se Ballkani që luan nesër.

  Në anën tjetër, Malisheva mbetet në vendin e shtatë me 29 pikë të grumbulluara.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Sport21 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi,  pas intervistimit, me urdhër të...
  Sport21 Mars 2023
  Barcelona ka arritur marrëveshjes me Inigo Martinez. Transferimi do të bëhet në sezonin e verës, si transferim i lirës, kështu ka raportuar...
  Sport21 Mars 2023
  Policia e Kosovës e ka arrestuar kreun e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Siç raporton Televizioni T7, nga stacioni policor...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Shqipëria e para në Evropën Juglindore për rimëkëmbjen e fluturimeve. Në këtë përfundim ka dalë “Mabrian”, ofruesi kryesor i inteligjencës për udhëtimet,...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Presidenti i Kinës Xi Jinping ka bërë thirrje për “bisedime paqeje” dhe “dialog të përgjegjshëm” mbi Ukrainën në një deklaratë të përbashkët...
  Vip21 Mars 2023
  Këngëtarja shumë e dashur Nora Istrefi e ka publikuar video projektin e saj më të ri muzikor, të titulluar “Amanet”. Kënga e...
  Lajme21 Mars 2023
  Kërkohet ndihmë për shërim të Gazmend Malokut nga Juniku. Sipas familjarëve të tij, Gazmendi është ne gjendje të rëndë shëndetësore në Turqi,...
  Lajme21 Mars 2023
  Emisari i BE-së për dialogun me Serbinë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një takim me kryetaren e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq,...
  Lajme21 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Fatmir Humolli, ka thënë se që nga dita e nesërme ai do të jetë deputet i pavarur në Kuvendin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.