Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pretendoi se do të arrestohej, Trump mbledh 1.5 milionë dollarë në tre ditë

  FrontOnline
  23 Mars 2023

  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mblodhi 1.5 milionë dollarë në tre ditë pasi pretendoi se do të arrestohej. Megjithatë, arrestimi nuk u bë kurrë.

  Stafi i fushatës presidenciale të Trump 2024 konfirmoi shumën për Fox News, duke vënë në dukje se ishin donacione nga baza e ish-presidentit amerikan.

  Kjo do të thotë se ai mblodhi mesatarisht 500,000 dollarë në ditë, dhe kjo është gati dyfishi i donacioneve mesatare ditore që mori Donald Trump pasi shpalli kandidaturën e tij për Shtëpinë e Bardhë në nëntor, sipas Business Insider.

  Në gjashtë javët përpara se Trump të shpallte kandidaturën e tij, 11.8 milionë dollarë donacione nga mbështetësit u mblodhën për  fushatën e tij të rizgjedhjes dhe 9.5 milionë dollarë të tjera në gjashtë javë pasi Trump shpalli kandidaturën e tij.

  Rritja e financimit të fushatës së tij erdhi pasi ai bëri një pretendim të pabazuar se do të arrestohej të martën me urdhër të Zyrës së Prokurorit të Qarkut të Nju Jorkut, gjë që nuk ndodhi.

  Kujtojmë se të shtunën, ish-presidenti amerikan u bëri thirrje mbështetësve të tij që të protestojën pasi kishte zëra se ai do të arrestohej./FrontOnline/

  Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Një deputet ukrainas ka treguar se si politikanët u strehuan menjëherë nën tokë gjatë një sulmi rus në Kiev në orët e...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale, tha të mërkurën...
  Të tjera
  Lajme31 Maj 2023
  Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
  Lajme31 Maj 2023
  Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Lajme31 Maj 2023
  Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.